A A A

Dom Pomocy Społecznej w Mielcu jest jednostką organizacyjną powiatu mieleckiego. Świadczy profesjonalną, całodobową opiekę dla 155 osób w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych fizycznie. Wykwalifikowany,  odpowiednio dobrany personel zapewnia wygodne życie, wolność, bezpieczeństwo, intymność oraz rozwój osobisty i intelektualny. W każdej sytuacji znajdą się obok życzliwi i fachowo przygotowani ludzie, którzy pomogą poradzić sobie ze słabnącym zdrowiem i trudniejszą stroną podeszłego wieku.

Placówka przystosowana jest do potrzeb osób leżących na stałe unieruchomionych w łóżkach, wymagających specjalistycznej i intensywnej opieki oraz pielęgnacji.

Dom usytuowany jest w pięknej i spokojnej okolicy na osiedlu domków jednorodzinnych w pobliżu lasu, co sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła co daje możliwość modlitwy i refleksji.

Średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu w 2018 roku w wysokości 3090 zł.

Więcej informacji na temat Domu Pomocy Społecznej w Mielcu można zasięgnąć na stronie internetowej: www.dps.mielec.pl.